Co by měl obsahovat SPRÁVNÝ WEB

01.03.2021

Kvalitní webové stránky by chtěl každý, ale málokdo si je umí sám vytvořit. Tvorba dobrého webu si vyžaduje čas a tvrdou práci. A mnoho náležitostí, které není radno podceňovat.

Poutavý design

Každý, kdo zavítá na vaše stránky, jako první uvidí jejich design. Ten by jej měl zaujmout a vyvolat v něm touhu číst dál. V dnešní době, kdy je vyznáván především minimalismus, jsou oblíbené jednoduché linie a střídmá barevnost. Důležité je především najít tu správnou rovnováhu mezi jemnou elegancí a nudností, ke které můžete snadno sklouznout.

  • Nepoužívejte příliš kontrastující barvy. Někomu se mohou líbit, ale většině lidí se text na tmavém pozadí špatně čte.
  • Využijte vlastní fotografie: zákazník bude dopředu vědět, co může očekávat.

Stručnost, výstižnost a relevantnost informací

Při plánování struktury webu se snažte kategorie uspořádat tak, aby byly pro klienty co nejvíce intuitivní. Jednotlivé sekce se snažte řadit přehledně a také logicky za sebou. Na hlavní stránku uveďte důležité informace, představte svou firmu nebo důležité projekty. Podle zpracování homepage se návštěvník rozhodne, zda zabrousí i do záložek.

Kontakt

Na mnoha stránkách najdete kontakt umístěný dole na stránce, což je sice přehledné, ale většina návštěvníků hledá sekci "O nás". Díky ní se nemusíte omezovat na strohé základní informace v zápatí stránky. Tato záložka vám umožní vyčlenit jednu celou podstránku pro informace o vaší firmě, vašem podnikání a o tom, čím se zabýváte a čeho chcete dosáhnout. Zároveň zde můžete vyzdvihnout všechny vaše kvality a přednosti vašeho podnikání.

Existují základní věci, kterými by měl každý web disponovat, a ty jsou popsány výše. Pokud ale chcete, aby byl váš web opravdu kvalitní, rozhodně byste jeho tvorbě měli věnovat dostatek času. Web můžete doplnit o vychytávky, které umožní návštěvníkům s vašimi stránkami interagovat.

  • Interaktivní tlačítka - ikony pro sdílení na sociálních sítích (FB, Twitter, LinkedIn atd.) umístěte blízko hlavního obsahu.
  • Obrázky, videa - jsou interaktivní, uživatelsky příjemné a umí přirozeně rozdělit text.
  • Rychlost načtení - obvykle lidé očekávají, že se stránky nahrají do 2 sekund.
  • Míra odbornosti - chcete-li získat důvěru zákazníků, potřebujete být autoritou, která se vyzná ve svém oboru.

Tvorba webu není jen o pěkném designu. Snadno se totiž můžete dostat do bodu, kdy zjistíte, že potřebujete programátora, grafika i textaře, aby z vašich obyčejných stránek vytvořili kvalitní a úspěšný web.

Mnoho podnikatelů začíná na sociálních sítích, jiní vytváří profil své firmy až po založení webovek. Je důležité prezentovat své podnikaní na sociálních sítích, nebo se bez toho lze obejít?

Bezchybná gramatika a perfektní pravopis jsou nedílnou součástí každého textu. Myslíte, že nepotřebujete najímat nikoho externě, aby vám text opravil? Korektura není jenom rychlé opravení textu a zkontrolování chyb. Je to komplexní proces, který má několik kroků.

Typografické zpracování textu je stejně důležité jako jeho samotný obsah. Nejde jenom o zvolení správného typu písma, ale také o zvýraznění důležitých částí textu.