Dvojčata s odstupem času

09.11.2020

Už je to nějaký ten rok (konkrétně 2) co jsem neaktualizovala vývoj mých dvojitých bratrů. Tuhle jsem předělávala blog na našich stránkách (www.avversatile.cz) a pročítala jsem si svá stará díla - přijde mi to úsměvné.

V té době nikdo z mé rodiny netušil, jak se zhostíme této výzvy. Nikdo z nás netušil jak je vychovávat, jak to zvládnout, jak se chovat. Musím uznat, že jsme na to káply. Trvalo to déle - ale zvládli jsme to (hlavně jejich rodiče).

Dnes je našim chlapečkům skoro 6 let - já vím, rostou jak z vody a stále jsou tak aktivní a mrštní jako byli tehdy. Dokonce i jejich povahové rysy jsou stále dost podobné. Náš větší blonďáček je sice už menší vztekloun, ale jeho soustředění pro jednu kostičku padnoucí do druhé mu stále zůstalo. Menšímu stále zůstalo neskutečné nadání pro pohyb, které teď zužitkovává v ragbyovém týmu.

Možná by vás zajímalo, zda je to teď lehčí. Nejsem si jistá odpovědí. Rozhodně už jim nemusíme věnovat každou vteřinu života a není třeba je pronásledovat na každém krůčku - to je veliká úleva, ale teď je naší povinností vymýšlet program, který baví je - a ne nás. To je horší.

Dříve jsme si mohli jet v podstatě, kam chceme a jim to bylo jedno, protože ať jsme byli kdekoliv, vzali čáru, vyváleli se v první louži, kterou našli a jeli jsme domů. Teď už ale musíme vybírat v jakém zábavním parku nebo na jakém dětském hřišti do ní budou padat, jinak se vznesou protesty, nebo otrávené skřeky.

Určitě Vás o dalším vývoji našich zázraků hodlám informovat dále. Zatím Vám pro shrnutí mohu říct jen jedno - a to slova mého otce. JEDNO DÍTĚ, ŽÁDNÉ DÍTĚ. 

Vítám vás u nové rubriky mého cestovního deníku. Nejsem sice vášnivý cestovatel se snem procestovat celý svět, ale miluji Česko a její krajinu. Často cestuji na neobvyklá místa a ráda navštěvuji to, co by se klasicky navštěvovat nemělo.

Dnes vám představím 5 filmů, které by měl vidět každý podnikatel nebo člověk, co se do podnikání chce teprve pustit. Nejde o naučné dokumentární filmy, ale o komedie se špetkou humoru a nadsázky, které však namotivují k vydělávání peněz každého.

Už je to nějaký ten rok (konkrétně 2) co jsem neaktualizovala vývoj mých dvojitých bratrů. Tuhle jsem předělávala blog na našich stránkách (www.avversatile.cz) a pročítala jsem si svá stará díla - přijde mi to úsměvné.

Přečtěte si jako první, co je nového