Plavecké extempore

22.01.2019

Na začátku roku jsme se dostala do týmu plavců, kteří plavou za školu. Úvod zní celkem dobře, musím jej ještě upřesnit - mezi plavci jsem se vyskytla do počtu, resp. škola jen potřebovala dva studenty z prvního ročníku, kteří doplní tým, aby se vůbec mohla účastnit plaveckých závodů.

Jako hrdinka a budoucí reprezentantka připravená na vše jsem se do soutěže vrhla rovnou po hlavě. Doslova. Úkol zněl zaplavat "stovku prsa" a "padesátku kraul". Tedy jsem zavzpomínala na povinné hodiny tělesné výchovy v bazénu ze základní školy a vylovila z paměti, co to znamená. O to víc jsem byla odhodlaná překvapit nečekaným výkonem. Ten jsem nakonec předvedla, ale s trochu jiným efektem, než byl původní záměr.

Už entrée mělo být varováním - soupeři v neoprenu a plaveckých brýlích a já ve svém plážovém oděvu zdobeným krajkou (sluneční brýle jsem se ale vážně neměla). Pochopitelně jsem vytušila, že někde nastala chyba, ale zatím se jevila jako celkem nepodstatná.

Po zahájení rozcvičky, tedy rozplavávání, se mé tušení potvrdilo a dojmy začaly původní odhodlání významně nahlodávat. Nenápadně jsem se usadila u klouzačky na kraji bazénu, spíš abych nepřekážela a začala se zaobírat teorií o skrytých vrtulích v určitých partiích ostatních soutěžících, případně jiných alternativních pohonech.

Rozpačitě jsem načvachtala k panu učiteli a konstatovala, že to není možné a že to já plavat nemůžu, případně jsem měla v úmyslu nesportovně nařknout druhou školu z dopingu.

Naneštěstí mně i tak v reprezentaci naší školy svěřil disciplínu "padesátku prsa"

Jelikož osud zasáhl v podobě abecedního pořadí, můj velký okamžik nastal v duchu "to nejlepší naposled" nebo lépe a výstižněji podle klasiky "blbec k večeři".

Dostala jsem totiž navíc bonusový čas ke sledování soupeřek a naprosto neuváženě jsem usoudila, že je třeba se aspoň trochu dovybavit. Vypůjčila jsem si plavecké brýle, které jsem si co nejpoctivěji utáhla, aby mi při pokusu o osobní rekord nespadly. Postavila jsem se téměř hrdě na stupínek.

Jakmile jsem zaslechla píšťalku, skočila jsem do vody tak hluboko a tak prudce, že mi přes veškerou poctivost brýle spadly a následně začaly zákeřně škrtit. Na "chytrou" radu spoluzávodících jsem plavala pod vodou s občasnými nádechy nad vodou, kdy jsem v tom zlomku vteřiny slyšela výkřiky přítomných "Plavej!". To, že mě instruovali "Plavej nad vodou!", jsem se dovtípila až po heroickém výkonu.

Sotva jsem se vyškrábala z bazénu, místo poplácání ramen za statečnost mi bylo oznámeno, že zřejmě trpím (raději) blíže nespecifikovanou diagnózou mentální retardace ...

Něco kromě trapné příchutě jsem si ale přece jen odvezla, a to je zjištění, že pravidla a zvyklosti je vhodné si osvojit před akcí a raději ne od konkurence.

Móda se neustále mění. Abychom mohly jít s dobou, musíme módní trendy sledovat. Jaké oblečení bude TOP během léta 2020?
Módní trendy letošního léta přímo vybízejí k hravosti. Nemusíte být otroky módy, módu si můžete užívat ve stylu vám blízkém a přesto být IN.

Jsem přesvědčená, že každý z vás měl alespoň jednou možnost si na vlastní kůži vyzkoušet, jak funguje vír velkoměsta po pražsku.
Měli jste ale tu čest s každodenními nástrahami "velkoměsta"?!

Život s dvojčaty, hlavně tak malými jako máme my, se nepříliš probírají a cítím jako mou občanskou povinnost vás obeznámit a varovat vás, co vše vás čeká a s jakými pohromami se lze setkat.

Přečtěte si jako první, co je nového